Jak zachránit utopený mobil

21. prosince 2012 v 9:14 | Emily |  Technologie
Jdete po ulici, a najednou vás zastihne průtrž mračen. Promočené oblečení ještě zvládnete, ale déšť vám namočil také drahý mobilní telefon. Co teď?
SUŠTE Zní to to jako banalita a samozřejmost, ale na tomto kroku často závisí osud vašeho přístroje. Nejprve telefon vysušt z venku, poté z něj zkuste dostat zblou vodu třepáním v jednom směru. Tak se zbavíte největší spouště. Spousta vlhka se však drží například v rozích přístroje, proto je třeba podniknout ještě další kroky.
VYJMĚTE BATERII Další věcí, kterou byste měli udělat co možná nejrychleji, je vyjmutí baterie. Tak zabráníte hrozícím zkratům, kreré by mohly poslat přístroj do věcných lovišť. Proto sejměte kryt, vyjměte baterii a rozmísťete jednotlivé součástky na hadřík. Ten pak můžete položit na vlažné topení. často stačí nechat vše schnout jedinou noc, a mobil funguje jako nový.
ROZEBERTE Pokud si na to troufáte, telefon rozmontujte co možná nejdůkladněji. Vyndejte z něj vše, co vyndat lze, aniž byste tím nějak poškodili samotné zařízení. Použít můžete také šroubovák.
VYSAJTE VODU Praktické je využít k tomuto účelu spíše příruční vysavač. Než jej zapnete pozor na odeprané komponenty. Důkladně pak vysajte všechny strany otevřeného přístroje.
ZBAVTE SE VLHKOSTI Kompomenty dejte do mísy plné syrové rýže a přikryjte ji.
VYČISTĚTE OBRAZOVKY Pokud je vlhkost stále přítomna v zařízení, především pak v displeji, můžetetato kritická místa vyčistit izopropylalkoholem, který jimi necháme protéct. Můžeme v něm namočit hadřík a jemne tato místa přetřít. Tato organická sloučenina má několik výhod: zbaví vás vody, nevede elektrický proud a ve finále se prostě sama vypaří.

(výtah vypracovala Emily, autorka blogu, čerpala z časopisu Chip 09.2012, str. 134-135, půodní autoři Stephan Goldmann, Patrik Khudhur)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mobilní telefony Mobilní telefony | Web | 22. ledna 2013 v 8:37 | Reagovat

Také se mi stalo, že mi spadl mobil do vody. Ale určitě bych nevysávala vodu vysavačem, ale jen třeba papírovými ubrousky. Vysavač může z mobilního telefonu něco nechtě "vysát"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama