Technologie

Video: Jak KOLORIZOVAT 1. díl

1. ledna 2013 v 21:57 | Emily
Ahojky, dneska jsem konečně dodělala svojí práci a nyní tu je výsledek. Doufám, že se bude líbit. Vše dělám přes Paint NET.

S pozdravem a s úsměvem
Emily

Asus PadFone na našem trhu

21. prosince 2012 v 9:16 | Emily
Asus zahájil v ČR prodej tzv. PadFonu, což je zařízení, které by se dalo nazvat smartphonem s externím displejem velikosti tabletu.

V obchodech bude stát 17 990 Kč a klávesnice dalších 2 990 Kč. Je vybavený 4,3" Super AMOLED displejem s rozlišením 960 × 540 bodů, dvojádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz a grafickou jednotkou Adreno 225. Zařízení pracuje na operačním systému Android 4.0. Procesor, grafika a úložná flashová paměť jsou uloženy v těle smartphonu, externí "tabletokryt" s 10,1" displejem o rozlišení 1280 × 800 bodů obsahuje jen akumulátor, samotný tedy numůže být jako tablet použít.
po vložení smartphonu do dokovací stanice PadFone Station se tedy PadFone promění v 10,1" tablet. PadFone Station používá pro přístup k internetu připojení 3G ve smartphonu. Hmotnost samostného PadFonu činí 129 gramů a rozměry jsou 128 × 65,4 × 9,2 mm. Na poměrně velký displej dostatečně lehký.
PadFone obsahuje technologii Asus DynamicDisplay, která automaticky upravuje zobrazení displeje při vložení PadFonu do PadFone Station, nebo naopak při jeho vyjmutí. Při přechodu z režimu tabletu na telefon (nebo naopak) můžete pokračovat v práci přesně tam, kde jste přestali. Dotykové pero s technologií Bluetooth, které slouží nejen ke kreslení a psaní, ale zároveň i jako náhlavní souprava pro snadný příjem hovorů, pokud uživatel používá zařízení v režimu tabletu.
(výtah vypracovala Emily, autorka blogu, čerpala z časopisu Chip 09/2012)

Jak zachránit utopený mobil

21. prosince 2012 v 9:14 | Emily
Jdete po ulici, a najednou vás zastihne průtrž mračen. Promočené oblečení ještě zvládnete, ale déšť vám namočil také drahý mobilní telefon. Co teď?
SUŠTE Zní to to jako banalita a samozřejmost, ale na tomto kroku často závisí osud vašeho přístroje. Nejprve telefon vysušt z venku, poté z něj zkuste dostat zblou vodu třepáním v jednom směru. Tak se zbavíte největší spouště. Spousta vlhka se však drží například v rozích přístroje, proto je třeba podniknout ještě další kroky.
VYJMĚTE BATERII Další věcí, kterou byste měli udělat co možná nejrychleji, je vyjmutí baterie. Tak zabráníte hrozícím zkratům, kreré by mohly poslat přístroj do věcných lovišť. Proto sejměte kryt, vyjměte baterii a rozmísťete jednotlivé součástky na hadřík. Ten pak můžete položit na vlažné topení. často stačí nechat vše schnout jedinou noc, a mobil funguje jako nový.
ROZEBERTE Pokud si na to troufáte, telefon rozmontujte co možná nejdůkladněji. Vyndejte z něj vše, co vyndat lze, aniž byste tím nějak poškodili samotné zařízení. Použít můžete také šroubovák.
VYSAJTE VODU Praktické je využít k tomuto účelu spíše příruční vysavač. Než jej zapnete pozor na odeprané komponenty. Důkladně pak vysajte všechny strany otevřeného přístroje.
ZBAVTE SE VLHKOSTI Kompomenty dejte do mísy plné syrové rýže a přikryjte ji.
VYČISTĚTE OBRAZOVKY Pokud je vlhkost stále přítomna v zařízení, především pak v displeji, můžetetato kritická místa vyčistit izopropylalkoholem, který jimi necháme protéct. Můžeme v něm namočit hadřík a jemne tato místa přetřít. Tato organická sloučenina má několik výhod: zbaví vás vody, nevede elektrický proud a ve finále se prostě sama vypaří.

(výtah vypracovala Emily, autorka blogu, čerpala z časopisu Chip 09.2012, str. 134-135, půodní autoři Stephan Goldmann, Patrik Khudhur)
 
 

Reklama